BİLGECE BAKIŞ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
TEVRAT VE İNCİL DE HZ MUHAMMED

TEVRAT VE İNCİL DE HZ MUHAMMED

Tarih 20/Eylül/2010, 19:02 Editör BİLGE BİLGE

DİĞER KUTSAL KİTAPLARDA PEYGAMBERIMIZ

Tevrat ve İncil'in Hz. Muhammed'den bahsi

Kuran-ı Kerim'de de ifade edildiği gibi Tevrat, İncil, Zebur ve diğer peygamberlerin suhufları Hz. Muhammed'in (s)peygamberliğini bildirmiştir.

OLUMLU YA DA OLUMSUZ BAHİS GEREKLİDİR
  Madem o kitaplar Allah katından inmiştir elbette onların dinlerini nesh eden ve yerin yarısını ışıklandıran bir zattan bahsetmeleri zaruridir. Evet küçük hadiseleri haber veren o kitaplar insanlığın en büyük hadisesi olan Hz Muhammed'in (s) peygamberliğini haber vermemeleri kabil değildir. Madem haber verecekler ya tekzib edecekler ta ki dinlerini tahrib ve neshedilmesinden kurtarsınlar... Veya tasdik edecekler ta ki o hakikatlı Peygamber ile dinleri hurafelerden ve tahrifatlardan kurtulsun. Halbuki dost ve düşmanın ittifakıyla tekzib emaresi hiçbir kitapta yoktur. Öyle ise tasdik vardır.

YAHUDİ VE HRİSTİYANLAR YANLIŞINI GÖSTEREMEDİ
  Resulullah (s) Kuran'ın lisanıyla onlara der ki;
  
"Kitaplarınızda benim tasdikim ve vasıflarım vardır. Benim beyan ettiğim şeylerde kitaplarınız beni tasdik ediyor".
   "Tevratınızı getiriniz okuyunuz ve geliniz biz çoluğumuzu çocuğumuzu alıp Cenab-ı Hakkın dergahına el açıp yalancılar aleyhinde lanetle dua edeceğiz"
(3/61)
   diye devamlı onların başına vurduğu halde hiç yahudi bir alim ya da Hristiyan bir kıssis O'nun bir yanlışını gösteremedi. Eğer gösterseydi pek çok sayısı bulunan ve pek çok inadlı ve hasedli olan kafirler ve münafık yahudiler ve bütün alem-i küfür her tarafta ilan edeceklerdi.

TAHRİFATA RAĞMEN YÜZON DELİL
   Tevrat, İncil ve Zebur'un ibareleri Kuran gibi mucizelikleri olmadığından hem devamlı tercüme tercüme üstüne olduğundan pekçok yabani kelimeler içlerine karıştı. Hem tefsir edicilerin sözleri ve yanlış tevilleri onların ayetleriyle karıştırıldı. Hem bazı nadanların ve garazkarların tahrifatı da ilave edildi. Hatta meşhur alim şeyh Rahmetullah-i Hindî geçmiş kitapların binlerce yerinde tahrifatını keşişlerine ve Yahudi ve Hristiyan ulemasına isbat ederek iskat etmiştir. Bunca tahrifata rağmen Hüseyin-i Cisrî o kitaplardan yüzon delil Hz Muhammed'in (s) peygamberliğine dair çıkarmıştır. Risale-i Hamidiye'de yazmıştır.

FARAN'IN MEKKE OLDUĞUNU TEVRAT BİLDİRİYOR
   "Rab Sina dağından geldi, halkina seirden doğdu ve Faran dağından parladı,on binlerce kutsaliyla birlikte geldi sağ elinde halki için alev alev yanan ateş vardı." (sifr.Tesniye,bab:33,ayet:2)
  Faran Mekkedir... Çünkü aynı Tevrat'in başka bir yerinde, Hz.İbrahim'in oğlu İsmail'i Faran'da bıraktığı anlatılmaktadir... (Yaratılış:21)

GELECEK PEYGAMBER CİHADA MEMUR OLACAK
   Yukarıdaki ayetin devamindaki
"Sağ elinde halki için alev alev yanan ateş vardir" ibaresindende onun cihada me'mur biri olacaği anlaşilmaktadir...Ki Hz.Muhammed aleyhisselam bir çok cihada katilmiştir...Kaldi ki Musa(a.s)dan sonra gelen iki peygamberden sadece Hz. Muhammed cihada katilmiştir...Hz. İsa(a.s)ise savaşmamiştir...

HZ İSMAİL SOYUNDAN
   Cenab-ı Hak Tevrat'in bu ayetinde Hz. Musa'ya hitaben şöyle buyurmaktadir:
"Onlar için(İsrailoğullari) kardeşleri arasindan senin gibi bir peygamber çikaracağim ve sözlerimi onun ağzina koyacağim ve ona emrettiğim her şeyi onlara ,söyleyecek. Benim ismim, ayetimle söylediği sözlere itaat etmeyenlerden bizzat ben intikam alacağim"
(sifr.tesniye,bab:18,ayet:18,19)
Bu ayetteki İsrailoğullarinin kardeşi tabiriyle Hz.İsmail soyundan gelecek bir peygambere işret edilmektedir ki, Hz İsmail soyundan geldiği bilinen tek peygamber Muhammed Aleyhisselamdir...

BU PEYGAMBERLER HZ. İSA VE HZ. YUŞA OLAMAZ
   Tevratta vasfı geçen bu peygamberlerin Hz. İsa ve Hz. Yuşa(a.s) olma ihtimallari ise katiyen mümkün değildir...Zira bu peygamberler İsrailoğullarindandir...Ayrica Hz. İsa yeni bir hüküm getirmemiş, sadece Hz Musa'ya ittiba etmiştir...

TAHRİF OLMAMIŞ TEVRAT
  Abdullah bin amr bin as, Abdullah bin selam ve Ka'b-ul-ahbar(r.anhüm) ki, bunlarin üçüde geçmiş kitaplari en iyi bilen insanlar olarak şöhret yapmiş zatlardir...Kendi devirlerinde, o güne kadar tahrife uğramamiş Tevrat'ta şöyle bir ayet bulunduğunu naklediyorlar:
 
"Ey nebi!biz seni şahid, müjdeleyici,uyarici ve ümmilere siğinak olarak gönderdik. Sen benim kulum ve elçimsin. Sana "mütevekkil" adini verdim. O, haşin ve kaba değildir.Çarşilarda yüksek sesle bağirip çağirmaz. Kötülüğe kötülükle mukabele etmez.Fakat af eder ve bağişlar.Allah onunla eğri bir milleti "lailaheillAllah" demek suretiyle doğrultuncaya kadar O'nun ruhunu kabzetmez..."
(Buhari,büyü 50;müsned,2/174)
  Hz. İsa'ya 12 havari haricindekilere lailaheillAllah dedirtmek nasip olmamiştir...Oysa ayette bir milletten söz edilmektedir ki bu milletin peygamberi de Muhammed Mustafa'dan başkasi olamaz...

TEVRATTA VE İNCİLDE VASFINI GÖRÜPTE İMAN EDEN YAHUDİ ALİMLERİ VE HRİSTİYANLAR
 Medine yahudileri şiddetli bir peygamber beklentisi içerisindeydiler. Tabiki bu beklentinin sebebi Tevratta vasıfları anlatılan bir peygamberdi. Ancak birçoğu niçin israiloğullarından çıkmadı düşüncesiyle bile bile inkar etti. Fakat Abdullah b selam, Kab-ul Ahbar, İbn-i Bünyamin, Muhayrık gibi yahudilerin de büyük alim olarak gördükleri şahsiyetler iman etmekte hiç tereddüt etmemişti. Bunlar diğer yahudi alimlerini de ilzam etmişlerdi.

  Rahib Bahira ve Habeşistan Kralı Necaşi gibi hristiyanlar da kendi kitapları için aynı itirafı yapıp Resulullah'ı tasdik etmişlerdir.

  Dağatir ismindeki hristiyan alim ise vasıfları görüp iman etmiş fakat ilan ettiğinde şehid edilmiştir.

  Meşhur sahabi Selman-ı Farisi ise önceden hristiyandı ve hayatının büyük bölümü gelecek peygamberi aramakla geçmişti.

GAYRİMÜSLİM KALDIKLARI HALDE İTİRAF EDENLER
  Rum kralı Mukavkıs namında Mısır hakimi ve yahudi ulemasının en meşhurlarından İbn Suriya ve İbni Ahtab ve onun kardeşi Kab Bin Esed ve Zübeyr Bin Batıya gibi meşhur ulema ve reisler gayri muslim kaldıkları halde ikrar etmişler ki "Evet kitaplarımızda O'nun vasıfları vardır; Ondan bahsediyorlar"

ALEMİN REİSİ
  İncil'in ayeti;
 
"Mesih şöyle dedi: Artik ben sizinle çok söyleşmem. Çünkü bu alemin reisi geliyor...Bende asla onun nesnesi yoktur..." Yuhanna İncili bab:14 ayet 30

FARAKLİT
  "Eğer beni seviyorsaniz emirlerimi tutarsınız. Ben Rabbe yalvaracğım ve o size başka bir tesellici, hakikat ruhunu(faraklit)verecektir; ta ki daima sizinle beraber olsun..." Yuhanna bab:14 ayet:15-16:


 
Tesellici
: Fani insanları ebedi yokolma düşüncesinden kurtarıp Allahın varlığını ve ahireti kuvvetli bir şekilde ders verip insanları teselli eden Hz. Muhammed'dir (s)

 
Daima sizinle beraber olsun
: Kıyamete kadar baki olacak bir din getiren Hz. Muhammed'dir (s).

 
"Ben size hakki söylüyorum. Benim gitmem sizin için hayirlidir. Çünkü ben gitmezsem Faraklit size gelmez...ama ben gidersem onu size gönderirim..." yuhanna bab:16 ayet:7:


  Hz. Muhammed ancak hz isanın vefatından ve dininin iyice tahrif ve ihmale uğramasından sonra yani hem maddi hem manevi olarak gitmesinden sonra gelir.

 
"Faraklit geldiğinde bütün alemi hatalari sebebiyle kınar ve onları terbiye eder..." yuhanna bab:16 ayet:8


 
"Faraklit geldiğinde benim için şahitlik edecektir ve sizde bana şahitlik edersiniz..." yuhanna bab:15 ayet:26-27

  Hz Muhammed (s) Hz İsa'nın Allah'ın Resulü olduğuna şahitlik etmiştir.

* Risale-i Nur referans alınarak ve İslam isimli okurumuzun yazısından faydalanılarak yazılmıştır.

Bu haber 2807 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

12.SINIFLAR DİN KÜL DERS NOTLARI

DİNİ KAVRAMLAR -12-(12.SINIFLAR İÇİN)

DİNİ KAVRAMLAR -12-(12.SINIFLAR İÇİN) İSLAMIN ANLAŞILMASI İÇİN BİLİNMESİ GEREKN KAVRAMLAR 12.SINIFLAR İÇİN

AHLAK NEDİR?AHLAKIN KAPSAMINA NELER GİRER?

AHLAK NEDİR?AHLAKIN KAPSAMINA NELER GİRER? AHLAK VE İLKELERİ-ÖNEMİ

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

ATATÜRK VE DİN

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

SİTE İSTATİSTİKLERİ

Kategori 63
Haber 1085
Yorum 115
Haber Okuma 2021350
Editör 12


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi