BİLGECE BAKIŞ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KAYAHAN IN KIZINI EĞİTEN HADİS

KAYAHAN IN KIZINI EĞİTEN HADİS

Tarih 03/Eylül/2011, 18:33 Editör BİLGE BİLGE

Kayahan'ın kızını eğiten Hadis-i Şerif

Ayten Çiftçi'nin haberi:

     Pop müziğin duayenlerinden Kayahan, iki yıllık bir aradan sonra 'Seninle 365 Gün' isimli bir single çalışmasıyla sevenleriyle buluştu. Sevgi ve fedakârlığı anlattığı şarkısını sanal ortamda bedava dağıtan sanatçı, son dönem şarkıların etik olmadığından dert yanıyor. Şarkıların kadınların aleyhine olduğunu söyleyen Kayahan, "Aile yapısının bozulmasında müziğin de etkisi var." diyor.

     Biz onu hep duygusal şarkıları ve elinden düşürmediği gitarı ile tanıdık. "Yolu sevgiden geçen herkesle bir gün bir yerde buluşuruz" sloganıyla hayranlarının sevgisini kazanan Kayahan, iki yıllık bir emeğin ürünü olan 'Seninle 365 Gün' isimli single'ı sevenleriyle buluştu. Sanal ortamda şarkıyı bedava dağıtan sanatçı, bu plakta, sevgi ve fedakârlığı anlatıyor. Toplumda kadına verilen değerin azaldığını ve şiddetin artmasının da bunun kanıtı olduğunu dile getiren Kayahan, "Aile yapısının bozulmasında müziğin de etkisi var." itirafında bulunuyor. Son dönem şarkılarının etik olmadığı kanaatine varan ünlü sanatçı, "Günümüz şarkıları kadınların aleyhinde. İçerik bakımından da kadına ihtiyaç duyulmayan bir anlayış var." diyor. Bir kız evladı yetiştirdiğini belirten Kayahan, şarkıların ahlaki yönden kendisini tedirgin ettiğini söylüyor.

      Çalışmalarının dışındaki tüm zamanını ailesiyle birlikte geçiren sanatçı, kızı Aslı Gönül'ün eğitiminden bahsediyor. Her yıl karnesinden tam not alan Aslı Gönül, okul birinciliği ile geliyor. Ancak Kayahan bunun kendileri için çok önemli olmadığını belirterek, "Aslı Gönül'ün öğretiminden çok eğitimine çaba gösteriyoruz." diye konuşuyor. 'Onu nasıl eğitiyorsunuz?' sorusuna bir cümleyle cevap veriyor sanatçı: "Öncelikle, başkalarını düşünmeyi öğretiyoruz."

      Somali'ye yapılan yardımı hatırlatarak, geçtiğimiz haftalarda STV'de yapılan yardım kampanyasına kızının, kendiliğinden "Baba ben de Somali'deki kardeşlerime yardım etmek istiyorum." dediğini söylüyor. Üstelik o gün, kumbarasında para olduğu halde, kumbarasından değil, çeyiz sandığından bir altın çıkardığını anlatıyor. Bunun verdikleri eğitimin bir karşılığı olduğunu söyleyen Kayahan, kızının 'Müslüman kardeşi açken tok yatan bizden değildir.' hadis-i şerifini öğrendikten sonra, başkalarına karşı sorumluluk duygusu taşımaya başladığını anlatıyor. Ayrıca, kızının birini uğurlarken 'Allah'a emanet ol!' demeye özen gösterdiğini söyleyerek, konuşmalarına da çok önem verdiğini söylüyor.

     Bugüne kadar, Allah'ın kendisine çok fazla lütufta bulunduğunu söyleyen sanatçı, "Verdiği bir nefes için akşama kadar şükretsek kâfi gelmez." diyor. Bunun yerine elindeki nimetlerin kıymetini bilerek şükrünü ifade ettiğini belirtiyor. Evde asla ekmek ya da başka bir şey israf ettirmiyor. Alışverişte de dikkatli davranan sanatçı, gereksiz yere alışveriş yapmıyor. İsraf deyince söz Somali'ye geliyor. Somali'de yaşanan dramdan ailecek etkilendiklerini anlatan Kayahan, özellikle mübarek Ramazan ayında Somali'de bu manzaraları görmenin çok acı olduğunu anlatıyor. Sanatçı, bu yılki zekât ve fitrelerini oraya göndermiş.

Zaman

Bu haber 2813 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

REHBERLİK & HİDAYET YOLU

BİR YİĞİT VARDI GÖMDÜLER ŞU KARŞI BAYIRA

BİR YİĞİT VARDI GÖMDÜLER ŞU KARŞI BAYIRA ZEYBEĞİN ÖLÜMÜ NECİP FAZIL KISA KÜREK

NE KADAR MÜSLÜMANIZ!

NE KADAR MÜSLÜMANIZ! NEDEN GERİ KALDIK

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

GALERİ

SİTE İSTATİSTİKLERİ

Kategori 54
Haber 1147
Yorum 116
Haber Okuma 2531373
Editör 12


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi