BİLGECE BAKIŞ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
AİLE VE ÖNEMİ

AİLE VE ÖNEMİ

Tarih 08/Mart/2013, 21:59 Editör BİLGE BİLGE

AİLEYE YÖNELİK TEHDİTLER

ANNELİK

İslâm'ın kadını aşağıladığını iddia eden 'modern' bay veya bayanların aklının dibini kazıdığınızda, anneliği fena hâlde aşağıladığını görüyorsunuz. Üstelik her birini bir ana doğurduğu hâlde.

Anneliği aşağılamanın teknikleri çok. Bunun başında dünyanın en şerefli işini yapan annelere “boş kadın” muamelesi yapmak geliyor. Onlara göre çalışıyor olmak için evden çıkmak lâzım. Caddeyigörmek, caddeye görünmek lâzım. Sabah 8 akşam 9. Bunlar için de başka şeyler lâzım: Modern görünürlüğün vacibatından olan şeyler. Her gün aynı kıyafetle, aynı saç rengiyle, aynı ayakkabıyla, aynı çantayla gidilmez ki işe! Yenilemek lâzım, rengini uydurmak lâzım.Modası geçenleri değiştirmek lâzım. Bütün bunlar için de çalışmak lâzım. Çalışmadan bu masraflar nasıl kazanılacak? Daha iyi görünmek için daha çok kazanmak lâzım.

Evden çıkıp mesai yapmayan kadının yaptığı “çalışmak” değildir. O tepeden bakılan, “Ev kadınıymış” yollu dudak bükülen bir “âcizdir”. Evinin kadını olmak modernlere göre dudak bükülecek bir iştir. İş kadını daha hoş geliyor.

Hatta sokak kadını bile ötekinden hoş geliyor.Modernin gözünde o koca parası(!) yiyor. Patron parası mı? Amir fırçası mı? Onun bunun erkeklerinin ağız kokusu mu? Her işe gidiş gelişte yaşadığı tıkış tıkış otobüsler ve minibüslerdeki onur kırıcı durum mu? Onlar işin parçası ayol. Koca parası yeme de, ne yersen ye! Koca fırçası yeme de, ister amir, ister ustabaşı, ister patron fırçası ye! Hatta sokak magandası ve çarşı maçosunun attığı laf bile ehven. Ev kadını, üüü! Bir kere özgür(!) değil ayol.

Ama o anne! Çocukları var. Yani dünyanın en değerli, en asil, en soylu, en görkemli işini yapıyor. Yani insan yetiştiriyor. Modernlere göre annelik işsizlik sayılıyor. Annelik çalışmak sayılmıyor. Annelik angarya sayılıyor.

Komedi de ne biliyor musunuz: Başkalarının doğurduğu çocuklara bakmak için kurulan sektörlerde çalışmak “iş”, orada çalışanlar da “çalışıp üreten kadın” sayılıyor da, kendi doğurduğu çocuğa bakmak “iş” sayılmıyor. Modernler kazara anne olduklarında durum şu oluyor: Baba işe, anne işe, çocuk kreşe, ev pansiyon, aile pansiyoner.

Ondan sonra “bebek mi-köpek mi?” ikilemi geliyor. Tıpkı Fransa'da, Almanya'da, Hollanda'da olduğu gibi. Köpek bebekten daha sevimli oluyor modern kadın için.

Ama küçük bir sorun: Köpeğin ille de küçük olması lâzım; kucağa alınıp sevilecek kadar küçük. Ne de olsa kadın o. Bir canlıyı kucağına alıp sevme içgüdüsü yaratılıştan verilmiş. Çaresi yok, sevecek. Peki, köpek yerine bebek sevse olmaz mı?..

Not: Almanya'da kayıtlı köpek sayısı nüfus ile neredeyse eşit.

Sami Hocaoğlu 14.03.2008

Bu haber 2605 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

11.SINIFLAR DİN DERS NOTLARI

DÜNYA VE AHİRET İNANCI 11 sınıf özet

DÜNYA VE AHİRET İNANCI 11 sınıf özet 11.sınıf din kültürü 1.ünite özeti

AHİRETE İMANIN İNSAN DAVRANIŞLARINA ETKİLERİ

AHİRETE İMANIN İNSAN DAVRANIŞLARINA ETKİLERİ ÖLÜMÜN YÖNETTİĞİ HAYATLAR!

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

GALERİ

SİTE İSTATİSTİKLERİ

Kategori 54
Haber 1225
Yorum 118
Haber Okuma 2632281
Editör 12


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi