BİLGECE BAKIŞ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ALLAH KALDIRAMAYACAĞI TAŞI YARATABİLİR Mİ?

ALLAH KALDIRAMAYACAĞI TAŞI YARATABİLİR Mİ?

Tarih 27/Eylül/2017, 19:53 Editör BİLGE BİLGE

ALLAH KENDİNDEN BÜYÜK TAŞI YARATBİLİR Mİ?

          Gün geçmiyor ki kelime-mantık oyunu saçma sorularla İnsanlarımızın kafasındaki İslam fikri yıkılmaya çalışılmasın; mesela soruyorlar:

 1-. MANTIKSIZLIK:"ALLAH'IN YARATAN"OLDUGUNU KABULLENME VAR AMA SONRA ,ALLAH ,YARATIK KONUMUNA KONULUYOR VE "KENDINDEN BUYUK TAŞI YARATABILIR MI?"DENIYOR!

2.MANTIKSIZLIK:ALLAH EN BÜYÜK İSE,EN BÜYÜKTEN DAHA BÜYÜK OLMAZ!

3-Bu soruyu soran Din ve Allah konusunda çok cahil olduğundan,Evreni galaksileri yaratan Allah'ı,yarattığı bir taş veya cisim ile eşit ve onun dengi  gördüğünden,Allah kendinden buyuk taşı yaratabilir mi?diye sorarak ,Sözde akılllığıyla Karşısında ki ni mantıksal olarak susturacak ama böyle biriisinin saçmalığında sınır tanımadıgı görülmektedir.

4.MANTIKSIZLIK:"ALLAH İLE VARLIK AYRI ŞEYLERDİR ,BİRİ YARATAN  VE İNSANİ ÖZELLİKLERİ İNSANLARA VERENDİR,DİĞERİ YARATILAN ,SINIRLI VE KISITLIDIR.BU SORUYU SORAN O KADAR CAHİL YADA ART NİYETLİ Kİ,SORUSUNUN KAPSAMINI BİLMİYOR!
        SANKİ ALLAH'I GÖRMÜŞ,METAFİZİK ALANA GİDEBİLMİŞ VE ALLAHIN SINIRLARINI VE BOYUTLARINI MADDİ ÇERÇEVEDE DÜŞÜNÜYOR VE BİLDİKLERİ  BİLGİDEN HAREKETLE "ALLAH,KENDİSİNDEN BUYUK TAŞI YARATABİLİR Mİ ?"DİYE SORUYOR!

5-DİĞER MANTIKSIZLIK,EVRENDE BİR ŞEYOLUŞACAKSA BUNUN OLUŞMASI İÇİN İLK ETKİEDEN İLK SEBEP VARLIGIN OLMASI MANTIKSAL ZORUNLULUKTUR.BU ANLAM DA İLK SEBEP OLAN ALLAH,I "ONUN OLUŞTURDUGU VE ILK HAREKETI SAGLADIGI BU DUZENLE BIR  TUTMAKTIR.BU YÖNDEN DE SAÇMALIKTIR!

     BÖYLE CAHİL,ÖN YARGILI VE KÖTÜ NİYETLİ İNSANLARIN SAÇMA SORULARINA DAHA FAZLA ZAMAN VE MEKAN AYIRARAK ONLARI VE SORULARINI ÖNEMLİ HAALE GETİRMEMEK İÇİN BURADA NOKTA KOYUYORUZ.!Bu haber 424 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SORULANLARA CEVAPLAR

ENGELLİ SAKAT ÇOCUK DOĞMASI İHMAL Mİ,KADER Mİ?

ENGELLİ SAKAT ÇOCUK DOĞMASI İHMAL Mİ,KADER Mİ? KATKI MADDELERİ VE SAĞLIĞIMIZA ETKİLERİ

YILBAŞI KUTLAMAK MI?

YILBAŞI KUTLAMAK MI? "ÖNCE ZİHİNLER,SONRA TOPRAKLAR İŞGAL EDİLİR"

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

GALERİ

SİTE İSTATİSTİKLERİ

Kategori 57
Haber 1107
Yorum 117
Haber Okuma 2171527
Editör 12


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi