BİLGECE BAKIŞ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

EDİSON/NEVTON CENNETE GİDER Mİ?

EDİSON/NEVTON CENNETE GİDER Mİ?

Tarih 30/Eylül/2017, 20:12 Editör BİLGE BİLGE

İNANMADIGI HALDE BIR INSAN IYI OLURSA CENNETE GIDER MI?

---EDİSON ! ----
   Sene 1960 yılların sonu(Silopi o yılın nisan ayında ilçe olmuştu) Silopi Kaymakamı,İlçe Jandarma komutani (Yüzbaşı) Hakimi savcısı ve Doktoru. Sohbet ederken mevzu Elektrike ordan da Edison a gelir. Kaymakam " Bana göre Edisonun yeri cennetir. Bak onun icad ettiği elektrik yolları evleri aydınlatıyor."

          "TÜRKİYE DE HERKES ,DİNDE,SİSASETTE,FUTBOLDA,TIPTA UZMANDIR"

        hemen Yüzbaşı söz aldı" Tabii ki cennette girecek, Camiler ışıl ışıl,İsteyen bu ışık altında Kur anda okuyabilir" Bu tartışma devam ederken.
       Doktor "Gelin Cizre ye gidelim. Orada Mahmut Bilge adında bir Müftü var,çok alimmiş ondan soralım."der. Atlarlar Cipe gelirler Cizre ye. Müftünün yazıhanesine Kendilerini tanıtırlar. Müftü buyur eder. Oturur oturmaz.

       Hakim" Müftü bey bir sorumuz var sormaya geldik Acaba edison Elektriğin mucidi Cennette mi girer yoksa"Müftü sözünü keser" hele bir kahve içelim konuşuruz." İçeriden kahveler gelinceye kadar bir tanışma faslı olur.

          Bu fasıldan sonra Müftü Döner yüzbaşı ya "Yüz başım sizin Habur gümrük Kapısında bir askeri birliğiniz var mı ? Yüz başı,"var" Müftü devam eder." Edison Iraktan Türkiye ye geçecek, Köprünün üzerin de,Sizin Nöbetçi Asker ondan pasaport ister.Edison Kimliğini gösterir der-"ben elektrik mucidiyim dünya beni tanır pasaporta ne gerek var."

        Asker Kanun bu geçemezsin der Edison Askeri iteler çekil der."müftü bu konuşmayı bitirmeden. yüzbaşı kızarak"Şerefsiz Edison, kendini ne zan ediyor, hem pasaportu yok hem askere hakaret ediyor.pasaportsuz geçemez ki." Müftü Oradakilere dönerek:" Edison Iraktan Türkiye ye pasaportsuz giremiyor da Cennette nasıl pasaportsuz girer. Cennetin Pasaportu (Lâ ilaheillellah Muhammed resulullah)dır beyler bu kabul edilmedikçe kimse cennette giremez.......)

BATININ KATLİAMLARI ile ilgili görsel sonucu

https://www.google.com.tr/search?biw=1366&bih=588&tbm=isch&sa=1&q=BATININ+KATL%C4%B0AMLARI&oq=BATININ+KATL%C4%B0AMLARI&gs_l=psy-ab.3...187557.191723.0.192281.19.19.0.0.0.0.303.2825.0j10j4j1.15.0.dummy_maps_web_fallback...0...1.1.64.psy-ab..4.7.1112...0j0i67k1j0i30k1j0i5i30k1j0i24k1.0.jnDLVYyZLwA#imgrc=5w-1pk-aPZ4hrM:        DİĞER ÖRNEK:M esala ortaokulu bitiren İKİ talebe dusunelim.1.si liseye kayit oluyor ve sinavlara giriyor ve unv.sinavini kazaniyor .unv kaydini yapiyorlar.
  Digeri 1.den daha yuksek puan aliyor ama okula kayit yapmiyor ve meb  i de tanimiyor ama sinavlara ve derslere de giriyor..ama unv sinavina sokmuyorlar.cunku liseye kayit yaptirmadi..meb i de yok saydi..bundan dolayi unv. sinavina ve universisteye almazlar diyorum.hocamin pasaport aciklamasi da guzeldi..
      "DAVRANIŞLARI İBADETLEŞTİREN VE DİNİ ANLAM KAZANDIRAN ,NİYETTİR"
       
           İyilik yapan kişi veya iyi olan kişi neden iyidir,iyilik  yapıyor?
          *-menfeat i gereği iyilik yapıyor veya menfeati gereği iyidavranıyor,bu kişinin menfeati bittiğinde iyiliği biter;O halde iyiliğin ve iyi olmanın ,durumu,menfeate göre değişmemesi gerekir!

          Korktuğundan dolayı iyi veya iyilik yapılıyorsa ,bu durumları izale edilen insanlar iyilikyapmazlar.Bu da menfeat ve cıkardan dolayı iyilik oldugundan islam da bu iyiliğin bir değeri yoktur.BATININ KATLİAMLARI ile ilgili görsel sonucu

          Allah rızası için iyi insan olmak ve iyilik yapmak:Bu tur ıyılık karşılığı olmayan veya iyiliğin devamının menfeate göre değişmeyeceği bir iyiliktir.Diğer iyilik ve iyiler menfeat ve çıkarlarıdeğişince bu iyilikten vazgeçebilldikleri halde ,Allah rızası eksenli iyilik ,bu tür arizi(geçici)şeylere  göre bağlı değildir.Bundan dolayı Allah rızası için olan iyilik daha kalıcı ve devamlıdır.Bu tür iyiliğin devamı menfeat ile ölçülemez...Şehitlik ,gazilik gibi. bundan dolayı İyiliğin Dinde karşılık bulması için Dinsel boyutunun olması gerekir.Zaten inanmayan insanın inanmadıgı Allah'ın nımetlerının oldugu Cennete gitmesi akıl ca da dogru degıldır.Ancak  Cezasını göreceği yere gıtmesı adalettır  çünkü yartatıcının evrene ve kendı vucuduna kurduguonımetlerı,duzenleri ve bilimsel bilgi ve ölçülerı yok sayıyor ve Allaha ınanmamak veya şirk koşmak veya Allah'ın sanatını ,tesaduflere vermek en buyuk suçtur.Bundan dolayı bu buyuk sucun cezası da ancak CEHENNEM olur.BATININ ZULMÜ ile ilgili görsel sonucu

         ÇÜNKÜ İMAN,BİLİMİ İYİYE KULLANMAYA SEBEP  İKEN,İMANSIZLIK ,BİLİMİN VETEKNOLOJİNİN İNSANLIĞIN BAŞINA BELA EDİLMESİNE SEBEP OLMUŞTUR.

     OSMANLI YANI İYİLİĞİN KODLARINA SAHİP KULTURVEMEDENIYET DUNYA SAHNESİNDEN  100 YILDIR SILINDI VE GUCU ELINE GECIREN BATI,DUNYAYI CEHENNEME ÇEVİRDİ,PETROL UĞRUNA ŞEHİRLERİ ,KULTURLERI,MEDENİYETLERİ,İNSANLARI YOKETTİ NAMUSLARI TELEF ETTİ.

           BEYYİNE SURESİ
 6- Kâfirler, gerek kitap ehlinden olsun gerek puta tapanlardan olsun muhakkak, cehennem ateşindedirler. Orada ebedî olarak kalacaklardır. Onlar, insanların en şerlileridir. 
7- İnanan ve güzel amel işleyenler de insanların en hayırlılarıdır. 
8- Rableri katında onların mükâfatı, altlarından ırmaklar akan Adn cennetleridir. Orada ebedî olarak kalacaklardır. Allah onlardan razı olmuş, onlar da O'ndan razı olmuşlardır. İşte bu mükâfat, Rabbine saygı gösterene mahsustur.
  
BATININ KATLİAMLARI ile ilgili görsel sonucu
     

Bu haber 383 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SORULANLARA CEVAPLAR

ENGELLİ SAKAT ÇOCUK DOĞMASI İHMAL Mİ,KADER Mİ?

ENGELLİ SAKAT ÇOCUK DOĞMASI İHMAL Mİ,KADER Mİ? KATKI MADDELERİ VE SAĞLIĞIMIZA ETKİLERİ

YILBAŞI KUTLAMAK MI?

YILBAŞI KUTLAMAK MI? "ÖNCE ZİHİNLER,SONRA TOPRAKLAR İŞGAL EDİLİR"

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

GALERİ

SİTE İSTATİSTİKLERİ

Kategori 57
Haber 1107
Yorum 117
Haber Okuma 2171470
Editör 12


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi