BİLGECE BAKIŞ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

AHİRETTE DİRİLMEK NEDEN GEREKLİDİR?

AHİRETTE DİRİLMEK NEDEN GEREKLİDİR?

Tarih 24/Eylül/2018, 07:22 Editör BİLGE BİLGE

İSLAM AHLAKI IN YOKLUĞUNUN HAYATA ETKİLERİ NELERDİR?

AHİRETTE DİRİLMEK

1-Canlı-yanma(CO2)-Ağaç-O2-Başka canlı hayat kaynağı daha dünya da en sert şekilde yanan bir varlık başka canlı da hayat buluyor ,hayat kaynağı oluyor sa Ahirette dirilmek de mümkündür.

    

      2-Bu kadar donaımlı İnsan ve Onun için evren yaratılmışsa;Onun sahibi,insanı çürütmek için yapmış olamaz.Zira hiç bir akıllı varlık,yaptığı güzel eserin,tabiatta ki tabii etkenlerle bozulmasına izin vermez.

 

      3-Ölen bir canlı Toprağa düşer—Toprağın Ayrıştırıcı labratuarında işlem görür—Bitki onu alır-Bitkiyi Başka Canlı yer -hayat bulur.

   

     4-Olmayan bir şeyi yapmak zor iken,Planlı/programlı bir şeyi yapmak daha kolaydır.

      «Sizin yeniden yaratılmanız mı daha zor, yoksa Allah’ın yükseltip düzenleyerek tavan olarak inşa ettiği göğün yaratılması mı?» NAZİAT-27

**Ahirette dirilmek Mümkün Çünkü fizik alemle ilgili verilen Kuran da ki bilgiler Doğruysa;Göremediğimiz %10 Metafizik alemle ilgili verilen bilgiler de doğrudur.

 ***YASİN SURESİ « BİZ GÜNEŞE VE AYA YÖRÜNGELER BELİRLEDİK ,BİTİŞ ZAMANINA KADAR,HER BİRİSİ BİR YÖRÜNGEDE DÖNER»

 

  **»EY İnsan! Seni yoktan yaratan,dengeli,düzenli planlı,programlı yaratan sonra da düzenleyen ve bunlarla sana karşı çok cömert davranmış Allah’a inanmaman için sebeplerin olamaz»(infitar suresi 6,7,8 ayetler)

   **İnsan darda kalınca Allah’a içten dua eder;bu durum geçince hiç yokmuş gibi davranır.

**İNSANIN İNANMAMASININ ALLAH TAN ALACAĞI YADA ALLAH'A  KATACAĞI BİR ŞEY VAR MI?

***BU AYETLERE  HAYIR MI DİYECEĞİZ?AHİRETİ İNKAR,KENDİNİ,EVRENİ,SAYISIZ DENGE DÜZENLERİ…İNKARSA BU BÜYÜK SUÇUN CEASI DA BÜYÜK OLMALIDIR!O HALDE İNANCSIZE SORMAK LAZIM,--CİDDİ MİSİN?

     MܒMİNUN SURESİ 14.AYET  Dahası spermle yumurtayı birleştirip, ana rahmiyle bağ kurarak, rahim duvarına yerleşen döllenmiş yumurta haline getirdik. Döllenmiş yumurtayı embriyo haline soktuk. Embriyoda kemik oluşturduk. Kemiklerde tomurcuklanma meydana getirip uzatarak, yoğunlaştırarak kaynaştırıp iskeleti etle kasla örttük. Üstelik onu başka bir yaratılışla, ruhu, iradesi, organları ve güçleriyle en güzel bir biçimde insan haline getirdik. Yaratıcıların en güzeli olan Allah pek yücedir.”

 BUGÜN DÜNYAMIZDA BİREYSEL TOPLUMSAL VE DÜNYA OLARAK İSLAM AHLAKININ YAŞANMAMIŞLIĞININ BEDELİNİ HERKES EN AĞIR ŞEKİLDE ÖDÜYOR!

     BAKARA SURESİ 195.AYET”  ALLAH KULUNUN YAPTIĞI İŞİ EN İYİ(ESTETİK-GÜZEL-DAYANIKLI)YAPMASINI SEVER”

      DİNİN İTİCİ GÜCÜYLE OLUŞTURULAN AHLAK DIŞINDA DÜNYA MUTLULUK GÖRDÜ MÜ?O AHLAK SAHİPLERİ GÜZEL DÜNYALARA GİTTİĞİNDEN BERİ,AHLAK İDDİAASINDA BULUNANLARIN,BARIŞ HAVARİSİ KESİLENLERİN DÜNYAYI,İNSANLIĞI NASIL SÖMÜRDÜKLERİ,KATLETTİKLERİ,DÜNYAYI DEĞİL EVRENİ KİRLETTİKLERİ,DÜNYAYI CEHENNEME ÇEVİRDİKLERİ GÖZLER ÖNÜNDE DEĞİL Mİ?

      Bu ayet e göre işler yürümediğinde”Hasta tabibin elinde can veriyor”,

     *Güvenlik görevlileri görevlerini hakkıyla yapmadıklarında ,Aksaklıkların Sıkıntısını Tüm toplum çekiyor,Trafikte giderilecek aksaklık bir sürü insanın işine gitmesini ve hizmet alanların bundan mahrum kalmasına sebep oluyor.

 *  Binalar,mühendislerin,mimarların ellerinde çürük yapılınca ,İnsanlar o binaların altlarında can veriyorlar

*  Para/Ekonomi/servet,sadece belli grupların ellerinde olduğunda Fakir temel gıda maddesini bulamazken yokluk içinde can veriyor.

* Eğitimci görevini yapmayınca bilgisiz,kaba saba ,ham softa yobaz,düşünceye ve fikre karşı,diğerine tahammülsün ve onu yoketmeyi hedefleyen bir kitle oluşuyor!

*Dinin emrettiği,”OKU”,yardım et,yararlandır,faydacı ol…emirleri uygulanmayınca  ;Kötülük toplumun en ucra kesimleirne bile dokunuyor Zira”DİNSİZ HAYATIN MEYVESİ ,MERHAMETSİZ,ACIMASIZ,KATI BİR HAYATTIR,BU HAYATTAN EN ÖNCE VE EN ÇOK EN ZAYIFLAR ETKİLENMEYE BAŞLIYORLAR”

*ADALET/HUKUK,Güçlülerden taraf olduğunda,mazlum,zayıf ;Bunların çarklarında yok olup gidiyor ,sesini,çığlığını kimse duymuyor/duyuramıyor! Bir düşünürün dediği gibi”SAKIN AHLAK KURALLARINI BOZMAYIN İNTİKAMINI ÇABUK ALIR”

**BU Ahlaktan mahrum olanların yaptıkları ,yollar vs çürük olunca bu yollarda canlar ,insanlar heder olup gidiyorlar.

*Saygı sevgi,Güven kalkacağından bundan Yaşlı ,bakıma muhtaç çocuklar e önce etkileniyorlar.

*Liderler ,Menfeatlerinin öncelerlerse;Halkın çığlığını duymazlarsa ülke batar ve herkes bunun bedelini öder.

*İnsan lar fikirsel/ırksal/dinsel ayrılıklara düştüğünde ,birbirini öldürecek kadar dolduruşa getiririlirler ve toplum da ki ;Allahları,dinleri,vatanları,bayrakları,ezanları,peygamberleri,dilleri …bir olanlar birbirlerini boğazlar hale getirilirler.

AHİRETE İMAN,EVRENE KONULMUŞ DENGE VE DÜZENDEN HAREKETLE VARILMASI GEREKEN BİR EYLEMDİR.ZİRA İNSANIN EVRENDEN KEŞFETTİKLERİ YARATILANLARIN BULUNMASI OLDUĞUNDAN ;ONLARI EVRENE KOYAN BUNUN ÖĞRENİLMESİNİ “OKU(ARAŞTIR)”EMRİYLE İSTEMİŞTİR,ÇÜNKÜ DOĞRU BİLGİ ,İNSANI BİLGİNİN SAHİBİNE GÖTÜRÜR.

   Neml suresi 86.ayet»Size geceyi dinlenesiniz diye karanlık ve gündüzü çalışasınız diye aydınlık olarak yarattığımızı görmediler mi? Doğrusu bunda, inanan millet için dersler vardır

 

Bakara Suresi, 164. ayet: Şüphesiz, göklerin ve yerin yaratılmasında, gece ile gündüzün art arda gelişinde, insanlara yararlı şeyler ile denizde yüzen gemilerde, Allah'ın yağdırdığı ve kendisiyle yeryüzünü ölümünden sonra dirilttiği suda, her canlıyı orada üretip-yaymasında, rüzgarları estirmesinde, gökle yer arasında boyun eğdirilmiş bulutları evirip çevirmesinde düşünen bir topluluk için gerçekten ayetler vardır."

   **O HALDE DİN İLMİ&FEN BİLİM İ AYRIMI HRİSTİYANLIK İÇİN GEÇERLİYKEN,İSLAM İÇİN GEÇERSİZDİR.ÇÜNKÜ EVRENİ DE,KURALLARINI DA,BİLİMLERİNİ DE YARATAN;ONLARI ÖĞRENMEYİ EMREDEN AYNI ALLAH TIR

 

     **DİNİN ÖNERME VE EMİRLERİ HEP İYİ İSE ,FABRIKA AYARLARI BOZULMAMIŞ İNSANLARIN DA BU İYİLERE UYMASI GEREKİR.ZİHNİNİZDE Kİ BÜTÜN İYİLER ,DİNDE DAHA KAPSAMLI İYİ İKEN ,KÖTÜLERİN DAHA KAPSAMLISI DA KÖTÜ İSE BURDA İNANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOKTUR

 

    **DİNİN EMİRLERİNE UYMADIĞINDA NE KAZANACAKSIN,UYDUĞUNDA ;İKİ NAMAZ ARASI GÜZEL DAVRANIŞLARIN İBADET HÜKMÜNDE OLACAK!

    AYETTE" 
(28-29) İşte böyle oldu! Sonra bütün bunları, başka bir topluma miras bıraktık. Merhamete lâyık olma haklarını kaybettiklerinden, perişan hallerine gök de ağlamadı, yer de ağlamadı. Artık onlara yeni bir mühlet de verilmedi." ( DUHÂN Suresi 29. ayet  )

   **Allah’ı/melekleri yok sayarak ,yanlış şeyleri yapmayı mantıki hale getirmekle ;Bunlar gerçekte doğru olmayacak ve Ahirette bunun hesabı yok sayılacak değildir.Kumar,yalan,zina,Cinayet,Gıybet gibi..Ama Allah O kişiye yoksun dediğinde o canlı yok oluyor.

    **Dinin Bilime karşı olduğu iddiasından dolayı mı Ahirete inanmıyoruz?Evrende ki formüller,yaratılmışların formülleri olduğundan «OKU»gör,ikna ol,iman et ,geliş ,denir.

**İnanmak ,ölçü,kısıtlama koyar ama bu da İnsan içindir.

**İSLAMIN ÖNCÜLLERİYLE ,HRİSTİYANLIĞIN ÖNCÜLLERİ BİR TUTULMAMALI

  ** BİLGİSİ:BAKARA  188 AYET:»Birbirinizin mallarını aranızda haksız, meşrû olmayan sebeplerle yemeyin.»Yanlış olmayana iman gerek!

 

 

   

Bu haber 249 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

11.SINIFLAR DİN DERS NOTLARI

AHİRETE İMANIN İNSAN DAVRANIŞLARINA ETKİLERİ

AHİRETE İMANIN İNSAN DAVRANIŞLARINA ETKİLERİ ÖLÜMÜN YÖNETTİĞİ HAYATLAR!

İSLAM HUKUKUNDA BOŞANMA VE ŞARTLARI

İSLAM HUKUKUNDA BOŞANMA VE ŞARTLARI İSLÂMÎ KAİDELERE GÖRE TALÂK (BOŞANMA)

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

GALERİ

SİTE İSTATİSTİKLERİ

Kategori 57
Haber 1118
Yorum 117
Haber Okuma 2267023
Editör 12


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi