BİLGECE BAKIŞ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

HZ.MUHAMMED(SAV.)NİN ÇÖLDE  SAKLADIĞI TELESKOP

HZ.MUHAMMED(SAV.)NİN ÇÖLDE SAKLADIĞI TELESKOP

Tarih 31/Ekim/2018, 01:36 Editör BİLGE BİLGE

KUR'AN-I KERİMİ NEDEN PEYGAMBER EFENDİMİZ UYDURMUŞ OLAMAZ!

    
 
     Hz. Muhammed (s.a.v.)'in Çöle Sakladığı
    Kuran’ın Allah tarafından indirildiğini inkâr edenler, HZ. MUHAMMED (SAV)Peygamber’in Kuran’ı uydurduğunu söylemektedirler. Peki bunu söyleyenler HZ. MUHAMMED’İN (SAV) Evren’in genişlediğini, 1900′lü yıllardan önce bilen Dünya tarihindeki tek kişi olmasını nasıl açıklayacaklar?
          Acaba HZ. MUHAMMED’İN (SAV) 1900′lü yıllarda yapılmış olan teleskobun bir benzerini 600′lü yıllarda icat etmişti de, bu teleskobu kumlar altında mı gizliyordu? Acaba HZ. MUHAMMED’İN (SAV) teleskobu kullanmayı, yıldızların hareketlerini yorumlayacak astrolojik bilgiyi biliyordu da, bunu insanlardan mı saklıyordu? Eğer HZ. MUHAMMED’İN (SAV) deli olduğu için Peygamber olduğunu iddia etti denirse; bu nasıl bir deliliktir ki kendi döneminin insanlarının hiçbirinin bilmediği ve bilmesine imkan olmayan, kendisinden 1300 yıl sonra ancak anlaşılacak olan bir gerçeği biliyordu?
         Eğer HZ. MUHAMMED’İN (SAV) kendi menfaatleri için dini uydurdu denirse; bu nasıl bir menfaat uydurmadır ki bu kişinin uydurdukları ancak 1300 yıl sonra tam anlaşılıyor; fakat kendi döneminde bu ayeti söylemesi kendisine hiçbir menfaat sağlamıyor, hatta gözleriyle Evren’in genişlediğini fark edemeyen düşmanlarına belki koz bile vermiş oluyordu.
     Menfaat için hareket eden kişi, kendi yaşarken kendisine faydası olmayan, hatta kendi döneminde anlaşılmadığı için eleştirilmesine yol açacak bir şeyi söyler mi? Eğer tüm bu gerçeklere karşın hâlâ bir kişi “HZ. MUHAMMED’İN (SAV)kendi aklıyla bunu bildi” derse; bu nasıl bir akıldır ki kimsenin bilemediğini biliyor fakat bunları kendi bildiğini kabul edeceğine, Allah bana bildirdi diye yalan söylüyor! Toplu iğneyi bulan bir kişi bile bu buluşuyla övünme eğilimindeyken, HZ. MUHAMMED’İN (SAV) niye aklıyla övünmüyor da “Bu (Kuran) benden değildir, bu Allah’tandır.” diyor. Tevazudan mı? Bir yandan Peygamber olduğunu söylerken inanılamayan, yalancılıkla itham edilen, böylece ahlâken düşük bir mertebede gösterilen kişiyi, tevazu sahibi diye mi yüceltecekler?
   Evet inkâr etmekte ısrar edenlere bir soru da biz soralım: “Siz neyi savunduğunuzun, ne dediğinizin farkında mısınız?” 

"Alıntıdır"

HAKKA SURESİ 45"       (44-47) Eğer Peygamber bize atfen bazı sözler uydurmaya kalkışsaydı, elbette onu bundan dolayı kıskıvrak yakalardık; sonra da onun şah damarını keser atardık. Hiçbiriniz buna engel de olamazdınız.         "

  YUNUS SURESİ 38.AYET"Yoksa:
'Onu Muhammed uydurdu' mu diyorlar.
'Eğer iddianızda doğru iseniz, Allah’ın dışında kulları durumundakilerden çağırabileceklerinizin hepsini çağırın, Kur’ân’dakilerin benzeri bir sûre ortaya koyun' de.  "

Bu haber 248 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ARAPÇA DERSİ

Kur'an-ı Kerim'e Göre İnsanın Yaratılışı

Kur'an-ı Kerim'e Göre İnsanın Yaratılışı İNSAN DA Kİ DENGE VE ÖLÇÜLER VE İLGİLİ AYETLER

KUR'AN DA RECM VAR MI?

KUR'AN DA RECM VAR MI? İSLAM DA RECM VAR MI?

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

GALERİ

SİTE İSTATİSTİKLERİ

Kategori 57
Haber 1124
Yorum 117
Haber Okuma 2304490
Editör 12


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi