BİLGECE BAKIŞ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

DOMUZ ETİ NEDEN YASAK?

DOMUZ ETİ NEDEN YASAK?

Tarih 16/Kasım/2018, 19:39 Editör BİLGE BİLGE

İSLAM DA DOMUZ ETİ NEDEN YASAK?

Allah’ın Domuzu Neden Yarattığını Ve Daha Sonra Neden Onu Yememizi Yasakladığını Biliyor Musunuz?Domuz eti tüketimini yasaklayan birçok din bulunmaktadır ve bu dinlere göre bu et pis ve haram kabul edilmektedir. Peki ama Allah domuzu neden yarattığı halde biz insanların yemesini yasaklamıştır? Gelin bu sorunun cevabına ve domuz hakkında daha birçok şeye birlikte bakalım.Öncelikle bir konuda hemfikir olmalıyız domuz eti insan sağlığına ciddi zararlar vermektedir. Çünkü domuzlar doğada çöple beslenen hayvanlardır. Bu demek oluyor ki gördükleri her şeyi yiyorlar. Çürümüş gıdalar, dışkı, idrar, leş, kendi ölmüş çocuğu ve hatta kanserli tümörleri bile yiyorlar. Buna ek olarak domuzlar bir de dünyanın en hızlı ve en zayıf sindirim sistemine sahiptirler.

4 saat gibi kısa bir sürede tüm yediklerini sindirebilmektedirler. Yani çoğu zaman yedikleri şeylerdeki toksinleri tamamen temizleyemiyorlar ve domuz bu toksinleri kendi hücrelerinde depoluyor. Bu şu anlama geliyor domuz, pislikleri, çöpleri ve diğer hastalıklı canlıları yiyor ve 4 saat sonra kasapta parçalara ayrılarak sofralara geliyor.Allah’ın bizlere helal kıldığı dana, kuzu gibi hayvanlar ise tamamen taze, temiz ve vejetaryan beslenmektedirler. Bu hayvanların sindirim sistemleri daha ileri seviyededir. Ayrıca ineklerde 3 mide bulunmakta, sindirim ise 12 saat sürmektedir. Peki siz pislik, çöp yiyen ve bunları 4 saatte sindiren bir hayvanı mı tercih edersiniz yoksa tamamen sağlıklı şeyler yiyen ve bunları 12 saat sindiren bir hayvanı mı tercih edersiniz? Karar sizin.

Peki ama domuz eti pis ve sağlıksızsa neden Allah domuzu yarattı? Bu sorunun da elbette çok mantıklı bir yanıtı bulunmaktadır. Dünya genelinde biz insanların yiyemediği çok sayıda zehirli hayvan ve hatta bitki bulunmaktadır. Peki bizler Allah’ın bu hayvan ve bitkileri neden yarattığını sorguluyor muyuz? Hayır elbette sorgulamıyoruz çünkü dünyadaki her şey biz insanların yemesi için yaratılmamıştır.

Aynı durum domuz içinde geçerlidir. Allah tarafından yaratılmış domuz ekosistem için büyük bir öneme sahiptir ancak biz insanların sağlığı için zararlıdır. Bizim yiyemediğimiz bir canlının veya bizlere Allah tarafından haram kılınan bir canlının var olmama gibi bir durumu yoktur. Allah domuzu ekosistemin devamlılığı için yaratmıştır ancak biz insanların sağlığına zararlı olduğu için de haram kılmıştır.

Bu haber 273 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SORULANLARA CEVAPLAR

'Yılbaşı neyimiz olur?'

'Yılbaşı neyimiz olur?' 'Yılbaşı neyimiz olur?'

KISAS NEDİR,ŞARTLARI NELERDİR?

KISAS NEDİR,ŞARTLARI NELERDİR? Kısasta hayat vardır...

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

GALERİ

SİTE İSTATİSTİKLERİ

Kategori 57
Haber 1129
Yorum 116
Haber Okuma 2384331
Editör 12


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi