BİLGECE BAKIŞ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KUR'AN DA RECM VAR MI?

KUR'AN DA RECM VAR MI?

Tarih 07/Mart/2019, 02:41 Editör BİLGE BİLGE

İSLAM DA RECM VAR MI?

İSLAM ‘DA RECM CEZASI VAR MI?

TAŞLAMAK MÜŞRİK VE YAHUDİLİKTE VARDIR:

   *Babası, “Ey İbrahim! Sen benim ilâhlarımdan yüz mü çeviriyorsun? Eğer vazgeçmezsen, mutlaka seni taşa tutarım. Uzun bir süre benden uzaklaş!” dedi. Meryem Suresi 46. Ayet

KONUYU VİDEO OLARAK İZLEMEK İÇİN: https://www.youtube.com/watch?v=9vuwEPO1rnI

   *İnanmayanlar: “Ey Nuh!” dediler. “Eğer bu iddialarına son vermezsen, mutlaka taşlanarak öldürülenlerden olacaksın.” Şu’arâ Suresi 116. Ayet

***LAWRANCE,GETHURD BELL VE HEMPER’İN  NİN GERİDE BIRAKTIKLARI ÇOCUKLARI,MÜSLÜMANLAR DÜNYA DA TEKRAR GÜÇLÜ OLMASIN,BİRLEŞMESİN DİYE BÖYLE UYDURMALARDA BULUNMUŞLAR,ÜNV.LERİ ELLERİNE GEÇİRMİŞLER VE Cahil bıraktıkları halka ,din olarak kendi verdiklerini kabul ettirmişlerdir.Adnan toktar,Fetü,İskender,Haydari  taş gibi..Bunlar dini bilen insanlar değil;Bilmeyen v e kendi yamuk fikirleriyle yönetecekleri cahil dine hevesli insanları toplamışlardı.Sonra da bunun gibi uydurmaları,din diye halka yutturup,Kur’an-ı değiştirmeye ,ayetleri silmeye,uydurma,bozulmuş Kuran yazmaya kadar işi götürmüşler.Bize “Araplar sizi vurdu”,Araplar “Türkler sizi sömürdü”diyerek ,700mılyonluk Zengin arap nüfusunu ve kaynaklarını sömürmüşler ve O pazarlarda mallarını satmışlar;Türkleri de Faizli paralarla sömğrmüşlerdir.Sonra Aczimendiler,Müftü karısı,”Başörtülü doktor ,erkek hastasını tedavi etmedi”gibi kurgularla halkı İslamdan soğutmaya yani Dinin itici/lokomotif gücünü ve toplumu birleştirici,kalkındırıcı,Yürüyen şeytani  insanlar değil,yürüyen meleki insanlar yetiştirmesine engel olmaya ve uyutmaya çalışmışlardır.Recm konusu,Karakedi,Her koyun kendı bacağından asılır ama etrafını kokutur,Bana değmeyen yılan…Baldız baldan,Toplumun önünde olma ortada ol,Üzümü ye bağını sorma,Topaldan,körden uzak dur,Senin gibi bilgili bir insan bu üfürme dinine nasıl inanır ,gibi  yalan yanlışlarla halkı kandırmışlardır.

***ASIL ACI OLANI,”AYDIN” GEÇİNEN KANDIRILMIŞ VE CELLADINA AŞIK OLMUŞ VE SÖYLEDİĞİNİN SONUCUNUN NEREYE GIDECEĞİNİ,KİME YARAYACAĞINI VE DİNİ KALDIRMANIN GETİRECEĞİ BAŞI BOZUKLUĞU VE AHLAKSIZLIĞIN CEZASINI KENDİLERİ DE YAŞAYACAĞINI,TECRÜBEEN SABİT OLDUĞU KADARIYLA ,DİNİN ,TÜRKLERİN HALİFESİ BAŞKANLIĞINDA MÜSLÜMANLARI BİRLEŞTİRDİĞİNİ VE TÜM MÜSLÜMANLARIN TÜRKLER ÖNDERLİĞİNDE ;TÜRKLERİN BAŞARISI İÇİN HERŞEYLERİNİ ORTYA KOYDUKLARINI GÖREMEMELERİ VE DÜŞMANLARIMIZIN DEĞİRMENİNE MANKURT OLARAK SU TAŞIMALARI VE ONLARIN BOROZANI OLMALARIDIR.DİN VE ALLAHÎN BİZİM BİRLİĞİMİZE VE GÜÇLÜ OLMAMIZA İHTİYACIMIZ YOKTUR;FAKAT BİZİM İHTİYACIMIZ VARDIR”BİZ İSTİYORUZ Kİ EZİLENLERİ LİDER YAPALIM”(KASAS SURESİ 5.AYET)

***BÖYLE YAPILANLARLA İSLAMA,DİNE HİZMET EDECEK MİLYONLARCA MÜSLÜMAN GENCİ DİNDEN KOPARILIP KARŞIT YETİŞTİRİLDİ.CAHİL BIRAKILMIŞLIK VE BİLİMDE TEKNOLOJİDE GERİ KALMIŞLIĞIN SEBEBİ,CAHİLLİK OLUP;MÜSLÜMAN ÜLKELER BU BİLGİ VE LOKOMOTİF GÜCE ULAŞAMADIKLARINDAN DÜNYA DA GERİ KALMIŞ,SÖMÜRÜLEN,KATLEDİLEN İNSANLAR OLMUŞLARDIR.BUNU AŞMAK İÇİN İSRAİLİYAT VE UYDURMALARI VE DİNE KATMALARI KALDIRMALI VE DOĞRU BİLGİLERİ VERMELIYIZ.

*ÖYLE KONUŞULUYOR Kİ SANKİ HER YERDE DİN BİLİNİYOR VE UYGULANIYOR?ÖNCE İNSANLAR BİLİNÇLENDİRİLİR,SONRA ZİNAYA GÖTUREN YOLLAR KAPATILIR VE ZİNAYA GEREK KALMAZ.

1-“Zina eden kadın ve zina eden erkeğin ciltlerine yüz vuruş vurun,sürgün edin. Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah’ın dini konusunda bunlara acıma duygusu sizi yakalamasın. Müminlerden bir grup da bunların cezalarına tanık olsun.” (24-Nur-2)  rescm:kovmak,sürgün etmek anlamlarına gelir.Recm rivayeti,nur suresinin 2.ayetini daraltmış 100 sopa vurmaktır.Bu rivayet nisa 15 ve 16.ayeti nesh etmiştir.Yani olmayan ayet,olan ayeti yok saydırmayı gerektirdi,anlamına gelir ki bu mümkün değildir.

2-“Sizden kimin, hür mü’min kadınlarla evlenmeye gücü yetmezse sahip olduğunuz mü’min genç kızlarınızdan (cariyelerinizden) alsın. Allah, sizin imanınızı daha iyi bilir. Hepiniz birbirinizdensiniz. Öyle ise iffetli yaşamaları, zina etmemeleri ve gizli dost tutmamaları hâlinde, sahiplerinin izniyle onlarla evlenin, mehirlerini de güzelce verin. Evlendikten sonra bir fuhuş yaparlarsa, onlara hür kadınların cezasının yarısı uygulanır. Bu (cariye ile evlenme izni), içinizden günaha düşmekten korkanlar içindir. Sabretmeniz ise sizin için daha hayırlıdır. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” Nisâ Suresi 25. Ayet

Yahudi ve Hristiyanların ,Müslüman ülkeleri ele geçirmeleri,Kültürlerini ve dinlerini kendilerinin öğretmesi,Müslümanları okutmaları,Okumak isteyenlerin okullardan atılması ve sonuçta ,insanların cahil bırakmaları sonucunda böyle şeyler de o din sahiplerinden yayılmıştır.Ünv.lere Yahudi ve Hristiyanların atanması bunu sağlamak  için mi?

Ayette zinanın cezası yüz celde olarak geçer. Arapça’da “celde” kelimesi, deriyi incitecek bir değnek manasındadır. ayette bir grubun bu cezaya şahitlik etmesinin istenmesi, suçlunun canını acıtmaktan çok toplum önünde teşhir edilerek cezalandırılmasının hedeflendiğini gösterir. Kuran’a göre zinanın ispatı için dört şahit gerekir. İslam’da özel mülkiyetin dokunulmazlığının olduğunu düşünürsek, aslında gizlice zina yapanları dört kişinin cinsel ilişki anında görmesi neredeyse imkansız derecesinde zordur. Fakat bu ceza alenen zinayı, genelevler şeklinde yapılanmaları yok edecek bir uygulamadır; bu yüzden önemli fonksiyonları vardır.

Bu haber 993 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ARAPÇA DERSİ

NEDEN ERKEĞE KOCA DENİR

NEDEN ERKEĞE KOCA DENİR KARI VE KOCA KELİMELERİ NE DEMEK?

EVRİME GENEL BAKIŞ

EVRİME GENEL BAKIŞ EVRİM BİLİMSEL GERÇEKLİK Mİ-ALDATMACA MI?

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

GALERİ

SİTE İSTATİSTİKLERİ

Kategori 54
Haber 1277
Yorum 119
Haber Okuma 2946927
Editör 12


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi