BİLGECE BAKIŞ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
MÜSLÜMANLARA BAKARAK,MÜSLÜMANLIĞI SEÇEMEYEN GENÇ KIZ

MÜSLÜMANLARA BAKARAK,MÜSLÜMANLIĞI SEÇEMEYEN GENÇ KIZ

Tarih 03/Kasım/2019, 10:55 Editör BİLGE BİLGE

İSLAM ÖĞRETİLMEYEN/ÖĞRENMEYEN MÜSLÜMANLARIN HALİNİN SONUÇLARI

SUÇ BU KIZCAĞIZDA MI YOKSA...?

http://www.turkiyecocuk.com.tr/durust-tuccar/

https://www.yeniakit.com.tr/haber/allahim-az-daha-islami-20-kurusa-satiyordum-161816.html

On sekiz yaşında bir kız,Belçika'da yaşıyor.

-Türk müsün?dedim.

-Daha karar vermedim,dedi.

-Müslüman mısın?dedim.

-Ona karar vermek daha zor,dedi.

Merakım iyice kabarmıştı.

-Konuştuklarınızdan hiçbir şey anlayamadım,dedim.

-Ben de bir şey anlayamıyorum.Hayatım bir kördüğüm.Nasıl çözeceğimi bilemiyorum.

-Neden ama?

-Babam Fransız,Annem Türk...İkisini de seviyorum...Babam Hristiyan bir Fransız olmamı istiyor.Annemse Müslüman bir Türk olmamı...Bu iki istek arasında sıkışıp kaldım...Bilemiyorum ne yapacağımı?

Sis perdesi biraz aralanmıştı.Biraz daha açmak için sorulara devam ettim.

- Kendini kalben Hristiyanlığa mı daha yakın hissediyorsun,Müslümanlığa mı?

- İslam'a daha sıcak bakıyorum,ama Müslümanlara baktığımda birden soğuyorum.Babam annemin Türkiye'deki akrabalarını Brüksel'e getirip oturum aldı, iş buldu...Bir iki yıl çalıştılar o kadar... Şimdi hepsi 'somaca basıyorlar' yani işsizlik parası alıyorlar.Hepsi de sapa sağlam...Babamın akrabaları Hristiyan... Kiliseye gitmiyorlar ama iş ahlakları var... Herkes işinde dürüstçe çalışıyor... Annemin akrabaları, yeri gelirse hırsızlık bile yapıyorlar... Türkiye'ye gidiyoruz her taraf cami dolu, camiler de namaz kılan insan az...Herkes hile yapıyor,sizi kandırmaya çalışıyor...Belçika'da kiliseler bomboş.Batılılar hep sömürerek zengin olmuş ;geçmişi yargılanması gereken bir medeniyet.Kendi rahatları için öldürüyorlar,katlediyorlar ve başka ülkelerin yeraltı ve yer üstü kaynaklarını çalıyorlar...İşte bu yüzden olmak istediğim halde karar veremiyorum...

Afallamıştım.Umutsuz bir hamle yaptım.

- “MÜKEMMEL ...OLAN İSLAMDIR MÜSLÜMANLAR DEĞİL,HEM 200 YILDIR MÜSLÜMANLAR OKULLARDAN ATILDI,OKUMASINA ENGEL ÇIKARTILDI,ÜLKELERİ YAĞMALANDI,BOMBALARLA VURULDU,OKUYAMADILAR,BİLİM ADAMLARI VE İCADLARI YOK EDİLDİ,DİN VE BİLİMDE CAHİL BIRAKTIRILDILAR.KURAN OKU:ARAŞTIR,ÖĞREN .DEMİŞTİR.İSLAMIN İLK ASIRLARINDAN SONRA KURAN “EŞKİYALARI EVLİYA YAPMIŞ,ONLARIN İZİNDEN GİDEN İNSANLAR VE DEVLETLER DÜNYAYA İNSANLIĞI ÖĞRETMİŞLER HATTA ,HRİSTİYANLAR BİLE KENDİ DİNDAŞLARINA KARŞI ÇIKMIŞLAR SIRP KÜLAHI GÖRMEKTENSE OSMANLI SARIĞI GÖRMEYİ TERCİH EDERİZ “DEMİŞLERDİR.İNSANİ DEĞERLERİ DÜNYA YA YAYMIŞLAR.NE ZAMAN Kİ MÜSLÜMANLAR,DİNLERİNİ ÖĞRENEMEMİŞLER ,ÜLKELERİ SAVAŞLARLA YIKIMA UĞRATILMIŞ,BİRLİKLERİ DAĞITILMIŞ,İÇTEN HAİNLERLE VE KENDİ MİSYONERLERİYLE BİLGİLERİ  VE ZİHİNLERİ KARIŞTIRILMIŞ O ZAMAN SENİN DEDİKLERİN ORTAYA ÇIKMIŞTIR.”dedim.

Ani bir çıkışla sözümü kesti.

- Çok dinledim bu masalları,hem de pek çok...Kusura bakmayın lütfen...Bir din anlayışı güzel ahlak üretemiyorsa ben o dini yani kabul edemem.Zira insanlar dinlerini bilmiyor ve uygulamıyorlar. Brüksel'deki Müslümanları geçtim Türkiye'de herkes devleti soyuyor,vergi kaçırıyor,haram yiyor...Her şeyi yapıyorlar...Ondan sonra "Döndüm Kabe'ye Allahü Ekber"Jimnastik bu ya, namaz değil jimnastik...Oysa İbadetler,dinin sosyal emirleri,iyi insan ve iyi Müslüman yetiştirmek amacındaydı;yani namazı ,orucu hayatlarına yansıtamayan insanlar,islamın istediklerini de yapmıyorlar.

Bu sözler ceviz büyüklüğündeki dolu taneleri gibi başıma çarpıyordu.

- O zaman siz Hristiyanlıkta kesin kararlısınız? diye sordum.

- Annem "Müslüman ol" diyor ama bu ihtimal çok zayıf...Brüksel'de en çok Ezan seslerini seviyorum,çan sesleri beynimi tırmalıyor...Haaa annemin hatırına belki Türküm diyebilirim...

Maria Elif'in yaşadığı Müslüman işkencesinin vebali kimlerin omuzunda acaba?..."

Bu haber 448 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Değerler ve Aile

ÇOÇUK EĞİTİMİNDE ANNELERİN ÖNEMİ

ÇOÇUK EĞİTİMİNDE ANNELERİN  ÖNEMİ ÇALIŞAN ANNELER VE ÇOCUK HAKLARI

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

GALERİ

SİTE İSTATİSTİKLERİ

Kategori 54
Haber 1234
Yorum 118
Haber Okuma 2688626
Editör 12


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi