BİLGECE BAKIŞ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KORUNDUĞUN ZIRHI ATARSAN,ÇAKALA YEM OLURSUN!

KORUNDUĞUN ZIRHI ATARSAN,ÇAKALA YEM OLURSUN!

Tarih 01/Aralık/2020, 00:43 Editör BİLGE BİLGE

TESETTUR VE MUSLUMANLIKTAN BIRILERININ GAZIYLA AYRILIRSAN

Prof.Dr.Nurullah Çetin
17 Şubat 2019 ·
ZIRHINI TERKEDEREK ÖZGÜRLEŞTİĞİNİ SANMAK

Alttaki resimde kabuğunu beğenmeyip terk eden ve üzerine çıkıp adeta kahraman olmuşçasına özgürlüğünü ilan eden zavallı bir kaplumbağa var. Bu kaplumbağanın trajik hikâyesi şöyle: Kaplumbağa önceleri kabuğunun içinde mutlu, mesut, rahat ve güvenli bir hayat sürüyordu. Kendisini yemek isteyen bir düşman gelse hemen kabuğuna gizleniyor, yağmur, kar yağsa kabuğuna sığınıp korunuyordu.
Ancak uzun zamandır onu yemek için fırsat kollayan ama kabuğunun içine gizlendiği için yiyemeyen bir çakal ona bir gün yanaştı ve şöyle dedi: “Kaplumbağa kardeş, sen bu kabuğun içinde esirsin, bu yükü niye taşıyıp duruyorsun? Bak biz çok rahat koşuyoruz, dolaşıyoruz, kuş gibi hafifiz. Yazık sana. O kabuğu ömür boyu sırtında taşıyıp duracağına onu terk et, ondan sıyrıl. O zaman kuş gibi hafifler, özgür olursun, birlikte eşit, özgür, kardeşçe, barış içinde yaşar gideriz.”
Akılsız kaplumbağa çakalın bu lafına kandı ve dediğini yaptı. Kabuğunu terk etti ve üzerine çıkıp ” (Ben özgürüm!) diye bağırmaya başladı. Artık diğer hayvanlarla beraber özgürlük, barış, kardeşlik, demokrasi içinde hümanistçe yaşayacağım diye sevinmeye başladı.Bunu gören çakal, bir süre önce kıs kıs gülerek geriden seyretti, sonra yanına usulca yaklaşıp, ”kaplumbağa kardeş, bakıyorum seni koruyan zırhtan kurtulunca ayazda kalmışsın, üşümüşsün, titriyorsun, yalnızsın. Kusura bakma seni barış, kardeşlik, özgürlük, demokrasi içinde kardeşçe yiyeceğim” dedi ve onu bir güzel ham yaptı.
Şimdi bu resim ve hikâye, Türk gençleri için çok esaslı dersler içeriyor. Bir benzerlik kuralım.
Bazı Türk gençleri kendilerine emperyalistler, oryantalistler, komünistler, liberaller, hümanistler, ateistler, falan ve filan istler tarafından yapılan propagandalara aldanarak Müslümanlık,TESETTUR  ve Türklük kabuklarından çıkıyorlar. Müslümanlık ve Türklük,TESETTUR kabuğunun onları esir ettiğini, adeta onlara hapishane hayatı yaşattığını, kendileri için bir yük olduğunu söylüyorlar.
Sonra da Türk gençlerine barış, özgürlük, kardeşlik, demokrasi masalları okuyarak evrensel, enternasyonalist, komünist, hümanist, bilmem ne ise insan kimliği öneriyorlar. Müslümanlığı ve Türklüğü bırakın, bunlar gericilik ve ırkçılıktır, gelin dünya vatandaşı olalım, hümanist, bilmem ne ist olalım diyorlar. Bazı Türk gençleri de düşmanların bu laflarına aldanıp Müslüman Türk kimliğini,tesetturu terkediyorlar.
Müslümanlık ve Türklük gibi iki kimlik değeri Türk’ün özgürlüğünü kısıtlayan ya da yok eden bir engel değil, bilakis onu koruyan bir zırhtır. Ama Türk islam düşmanları ona bu zırhın kötü bir şey olduğunu, Türklük ve Müslümanlık,tesettur zırhını terk ederek özgür olacaklarını söylüyorlar.
Öylesine cafcaflı, cilalı, parlak sözlerle propaganda ediyorlar ki bir şey bilmeyen, saf, tecrübesiz Türk genci, kendisi için bir korunak olan, güvenli bir ev, her türlü tehlikeye karşı bir siper, her türlü olumsuz şartlara karşı bir manevra imkânı olan Türklük ve Müslümanlık,tesettur kabuğunu kendisi için bir yük olarak görmeye başlıyor.
Kabuğunun içinden sıyrılıp bunların üzerine basarak adeta intikam alırcasına özgürlüğünü ve kahramanlığını ilan ediyor. “Ben artık Türk ve Müslüman değilim, sade bir insanım, hümanistim, falan filan istim” diyerek Müslüman Türk kardeşlerine isyan ediyor, savaş açıyor.
Onun bu kahramanlığını gören Türk ve Müslüman düşmanı bütün emperyalist odaklar önce geriden kıs kıs gülerek seyrederler, sonra kabuksuz kalan yani kendisini güneşten, yağmurdan, doludan, kardan, borandan koruyan zırhtan mahrum kalan çıplak kaplumbağa gencin tir tir titremeye başladığını görünce üzerine çullanır ve şöyle derler:
“Biz senin insan kardeşiniz, biz de senin gibi hümanistiz, dünya vatandaşıyız. O yüzden geldik topraklarını işgal ettik, sakın itiraz etme, bütün ekonomik kaynaklarına, fabrikalarına, madenlerine, her şeyine el koyduk, sakın karşı çıkma. Sen şimdi Müslümanlık kabuğundan mahrumsun ama biz sana ateizm, deizm, Hristiyanlık kabukları vereceğiz, seni onun içine sokacağız.
Yani tekrar bir kabuk içine girip esarete geri döneceksin. Türklük kabuğundan, zırhından vazgeçtin, sana global dünya vatandaşı kabuğu vereceğiz, onun içine gireceksin, orada hapsolacaksın. Kim gelirse gelsin, evine de girse, dinini, kültürünü, her şeyini de yok etse artık itiraz edecek halin yok. Sen artık Müslümanlığına ve Türklüğüne isyan ederek özgür bir dünya insanı kahramanı oldun. Evrensel Hümanizm tuzak kafesimize hoş geldin. Geçmiş olsun. Artık bu hapishanede çürüyüp gideceksin.”
Böylece Müslümanlık ve Türklük zırhını kaybeden Türk genci artık vatanını, dilini, dinini, bayrağını, devletini, tarihini, kültürünü, sanatını, edebiyatını, geleneğini, geleceğini savunmak için gerekli olan zırh ve kabuk gibi kuvvetli iman ve milliyet bilincinden yoksun hale gelmiştir.
Dinsiz ve milliyetsiz hale getirilen mankurt Türk, artık bütün kutsallarını işgal ve istila eden emperyalist düşmanları düşman olarak görmez, ona itiraz etmez, ona tam teslim olur. Çünkü kendisini aldatıcı, sinsi propagandalarla aldatan düşmanlarla barış, kardeşlik, özgürlük, demokrasi içinde, global köy olan dünyada kardeşçe yaşayacağını zanneder. Zavallı hale getirilmiş bu mankurt Türkleri düşmanların ham yapması artık an meselesidir.
Tanzimat’tan sonra beynelmilelciler, İttihad-ı Anasır-ı Osmaniyeciler, Jöntürklerin büyük bir kısmı, Garpçılar, Hürriyet ve İtilaf Partililer, Mandacılar, daha sonra , batıcılar, Avrupa Birlikçiler ve bunlara benzeyen başka kişi ve gruplar hepsi kabuğunu terk etmiş kaplumbağalardı.
1919’da ülkemizi işgal eden İtilaf Devletleri denen Avrupalı Haçlı orduları bizi, Müslümanlık ve Türklük kabuğunu,tesettur zırhını terk etmeyen bilinçli, tam imanlı ve tam musluman Türkler sayesinde ham yapamadılar. Ama düşman boş durmuyor. Şimdiye kadar bize dönük uyguladıkları bütün emperyalist nitelikli siyaset, ekonomi ve kültür oyunlarıyla Türk gençlerini Müslümanlık ve Türklük kabuğundan ve zırhından soyma çalışmalarına devam ediyorlar.
Türk gençliği haricî ve dahilî bedhâh ittifakının bu oyunu karşısında uyanık olsun. Hayatının, varlığının, vatanının, istiklalinin, hürriyetinin, devletinin, bayrağının, dilinin, dininin, geleceğinin garantisi, korunağı, güvenlik alanı olan Müslümanlık ve Türklük değerlerinden yapılma Müslüman Türk kimliği kabuğuna sahip çıksın. Yoksa cıscıbıl ayazda kalır ve gâvur gelip çullanarak kolayca ham yapar.(16.02.2019)

Bu haber 414 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SANAL KÜTÜPHANE

DAMAR TIKANIKLIĞINI ÖNLEYEN BİTKİLER!

DAMAR TIKANIKLIĞINI ÖNLEYEN BİTKİLER! GİNKGO BİLOBA ÇAYI FAYDALARI NELERDİR?"Allah boşuna bir şey yaratmamıştır!

TEVRAT-İNCİL-ZEBUR-KURAN OKU!!(BİLGİ KAYNAKLARI)

TEVRAT-İNCİL-ZEBUR-KURAN OKU!!(BİLGİ KAYNAKLARI) DÖRT KUTSAL KİTAP OKU!!!BİLGİ KAYNAKLARI

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

GALERİ

SİTE İSTATİSTİKLERİ

Kategori 54
Haber 1277
Yorum 119
Haber Okuma 2946933
Editör 12


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi